Koszyk jest pusty

Elektromiograf MyoPlus 2 Pro

Czas dostępności: Dostępny od ręki

5546.30 zł + VAT
5990.00 zł z VAT
dodaj do schowka

Opis produktu Elektromiograf MyoPlus 2 Pro

 

2 – kanałowy aparat do badań sEMG, ćwiczeń biofeedback i elektrostymulacji FES, NMES, TENS

Do diagnostyki i terapii 2 i więcej grup mięśni. Aparat posiada 2 kanały elektrostymulacji oraz możliwość wielu ustawień dla własnych potrzeb. Jeśli potrzebujesz poddać diagnostyce lub terapii 2 grupy mięśni w jednym czasie (antagonistów, synergistów, wykonać porównawczą ocenę lateralizacji zaburzeń, jednoczesną terapię zwieraczy cewki moczowej i odbytu u Pacjentów z nietrzymaniem moczu i/lub stolca) to ten aparat jest idealny. Kupują go Pacjenci po udarach, urazach kręgosłupa lub rodzice dla dzieci z niedowładami z powodu MPDz, urazu splotu ramiennego i in. Umożliwia to codzienną rehabilitację neurologiczną oraz kontrolę postępów leczenia. Korzyści z posiadania sEMG dla specjalisty terapii niedowładów są ogromne.

Aparaty MyoPlus posiadają funkcję ETS (biofeedback łączony z elektrostymulacją) – której stosowanie przynosi rewelacyjne efekty terapeutyczne.

Aparat Myo Plus 2 Pro pozwala na:

 • Możliwość podglądu aktywności mięśni na dotykowym ekranie w samym aparacie! Bez konieczności podłączania do komputera;

 • Najefektywniejszą obecnie terapię niedowładów wiotkich i spastycznych, dzięki terapii ETS (elektrostymulacja sterowana skurczem);

 • 3 urządzenia w jednym, poza ETS, 2 kanały elektrostymulacji FES, 2 kanały sEMG i EMG Biofeedback;

 • komunikacja Bluetooth! Wygodniejszy trening i diagnostyka, bez kabli;

 • Możliwość codziennej, a przez to naprawdę skutecznej rehabilitacji Pacjentów po udarach, z stwardnieniem rozsianym, mózgowym porażeniem dziecięcym, urazach rdzenia, urazach czaszkowo-mózgowych, stwardnieniem zanikowym bocznym, z nietrzymaniem moczu i/lub stolca w wyniku chorób neurologicznych/urazów;

 • Cena aparatu jest zbliżona do kosztów 2 tygodniowego turnusu rehabilitacyjnego, a daje możliwość codziennej terapii z najnowocześniejszym sprzętem do rehabilitacji neurologicznej.

Ponadto aparat Myo Plus 2 Pro oferuje:

 • 49 programów terapii;

 • w tym 11 programów Użytkownika;

 • Unikalna funkcja polegająca na możliwości zaprogramowania opóźnienia między kanałami co pozwala na kolejne pobudzanie mięśni (reedukacja). Dzięki tej funkcji unikniesz trudności z wyjaśnieniem choremu prawidłowej kolejności aktywizowania mięśni w danym łańcuchu kinematycznym;

 • Komunikacja Bluetooth! Wygodniejszy trening i diagnostyka, bez kabli;

 • MyoPlus 2 można stosować samodzielnie lub we współpracy z komputerem (Pakiet Oprogramowanie);

 • Oprogramowanie pozwala poza wizualizacją aktywności mięśni na większym ekranie, na archiwizacje zapisów i analizę danych.

Certyfikowany dla zastosowań medycznych wg normy EU 93/42 EEC. Znak CE 120.

sEMG - Powierzchniowa elektromiografia (sEMG – surface EMG), jest metodą pomiaru i wizualizacji potencjałów czynnościowych w mięśniach szkieletowych w fazie spoczynku i wysiłku, z użyciem elektrod naklejanych na skórę lub aplikowanych dopochwowo lub doodbytniczo. W przeciwieństwie do elektromiografii igłowej, jest nieinwazyjna, bezbolesna, łatwa do wykonania dla większości osób.

FES - elektrostymulacja funkcjonalna (ang. functionalelectrical stimulation) Specjalna metoda elektrostymulacji polegająca na stymulacji mięśni, które wykazują brak lub upośledzenie kontorli ze strony ośrodkowego układu nerwowego (mózg i rdzeń kręgowy). Stosowana w przypadkach uszkodzenia górnego neuronu, w rehabilitacji neurologicznej, terapii niedowładów wiotkich i spastycznych.

NMES - stymulacja nerwowo-mięśniowa (ang. neuromuscular electrical stimulation). Można spotkać się ze skrótem NMS (neuromuscular stimulation) lub EMS - elektrostymulacja mięśni (ang. electrical muscle stimulation).

TENS - przezskórna elektryczna stymulacja nerwów (ang. transcutaneous electrical nerve stimulation). Wszystkie wymienione rodzaje elektrostymulacji (FES, NMES,TENS) należą do stymulacji niskich częstotliwości. Przyjęło się, że nazwa "TENS" dotyczy wykorzystanie elektrostymulacji do celów analgetycznych, czyli przeciwbólowych.

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: