Koszyk jest pusty

Elektromiograf MyoPlus Pro

Czas dostępności: Dostępny od ręki

2443.52 zł + VAT
2639.00 zł z VAT
dodaj do schowka

Opis produktu Elektromiograf MyoPlus Pro

 

1 – kanałowy aparat do badań sEMG, ćwiczeń biofeedback i elektrostymulacji

Do diagnostyki i terapii mięśni. Idealny do szybkiego wykonania wiarygodnych pomiarów oraz terapii dla Pacjentów z niedowładami 1 lub 2 grup mięśni. Aparat współpracuje z komputerem (Pakiet Oprogramowanie). Kupują go Pacjenci po udarach, urazach kręgosłupa lub rodzice dla dzieci z niedowładami z powodu MPDz, urazu splotu ramiennego i in. Umożliwia to codzienną rehabilitację neurologiczną oraz kontrolę postępów leczenia.

Aparaty MyoPlus posiadają funkcję ETS (biofeedback łączony z elektrostymulacją) – której stosowanie przynosi rewelacyjne efekty terapeutyczne.

Aparat Myo Plus Pro pozwala na:

 • Najefektywniejszą obecnie terapię niedowładów wiotkich i spastycznych, dzięki terapii ETS (elektrostymulacja sterowana skurczem);

 • 3 urządzenia w jednym, ETS, FES, sEMG i EMG Biofeedback;

 • Możliwość codziennej, a przez to naprawdę skutecznej rehabilitacji Pacjentów po udarach, z stwardnieniem rozsianym, mózgowym porażeniem dziecięcym, urazach rdzenia, urazach czaszkowo-mózgowych, stwardnieniem zanikowym bocznym, z nietrzymaniem moczu i/lub stolca w wyniku chorób neurologicznych/urazów;

 • Nowy i ulepszony, kolorowy ekran dotykowy z przyjaznym interfejsem użytkownika z modułami interaktywnego wsparcia użytkownika (np. instrukcja przyklejania elektrod);

 • Interfejs użytkownika w wielu językach;

 • Biofeedback wizualny i dźwiękowy. Instrukcje głosowe;

 • Komunikacja z komputerem poprzez Bluetooth (do 10 metrów);

 • Raporty postępów terapii;

 • Bezpieczeństwo (aparat zasilany jest bateriami; 4x AAA);

 • Pełną mobilność;

 • Cena aparatu jest zbliżona do kosztu komputera osobistego, co jeszcze kilka lat temu było nierealne.

MyoPlus Pro można stosować samodzielnie lub we współpracy z komputerem (oprogramowanie NeuroTrac). Oprogramowanie pozwala poza wizualizacją aktywności mięśni na większym ekranie, na archiwizacje zapisów i analizę danych.

Certyfikowany dla zastosowań medycznych wg normy EU 93/42 EEC. Znak CE 120.

sEMG - Powierzchniowa elektromiografia (sEMG – surface EMG), jest metodą pomiaru i wizualizacji potencjałów czynnościowych w mięśniach szkieletowych w fazie spoczynku i wysiłku, z użyciem elektrod naklejanych na skórę lub aplikowanych dopochwowo lub doodbytniczo. W przeciwieństwie do elektromiografii igłowej, jest nieinwazyjna, bezbolesna, łatwa do wykonania dla większości osób.

FES - elektrostymulacja funkcjonalna (ang. functionalelectrical stimulation) Specjalna metoda elektrostymulacji polegająca na stymulacji mięśni, które wykazują brak lub upośledzenie kontorli ze strony ośrodkowego układu nerwowego (mózg i rdzeń kręgowy). Stosowana w przypadkach uszkodzenia górnego neuronu, w rehabilitacji neurologicznej, terapii niedowładów wiotkich i spastycznych.

NMES - stymulacja nerwowo-mięśniowa (ang. neuromuscular electrical stimulation). Można spotkać się ze skrótem NMS (neuromuscular stimulation) lub EMS - elektrostymulacja mięśni (ang. electrical muscle stimulation).

TENS - przezskórna elektryczna stymulacja nerwów (ang. transcutaneous electrical nerve stimulation). Wszystkie wymienione rodzaje elektrostymulacji (FES, NMES,TENS) należą do stymulacji niskich częstotliwości. Przyjęło się, że nazwa "TENS" dotyczy wykorzystanie elektrostymulacji do celów analgetycznych, czyli przeciwbólowych.

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: